25. augustā Valmieras Jaunatnes centrā "Vinda" norisināsies metodiskā diena, kurā aicināti piedalīties visi, kuriem interesē interešu izglītība, iespējas to iekļaut vispārējās izglītības saturā, īstenojot kompetenču pieeju. Metodiskajā dienā notiks apmaiņa ar labās prakses piemēriem, nākamā mācību gada mērķu un ideju pārrunāšana.

Ņemot vērā, ka nodarbības notiks ārtelpās, ierodoties uz nodarbībām, jāuzrāda derīgs COVID-19 sertifikāts, kas apliecina veikto vakcināciju vai negatīvs COVID-19 testa rezultāts un derīgs personu apliecinošs dokuments (pase vai eID karte). Nodarbību apmeklētājiem jāievēro valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības!

10.00 - 13.00 notiks nodarbība "Veiksmīgas dalības priekšnosacījumi skatuves runas konkursā", ko pasniegs Cēsu Mazā Teātra vadītāja Ilze Lieckalniņa.

Skatuves runa, Publiskā runa, Runas konkursi, faktiski, tas ir tik līdzīgi un mūsdienās tas viss saplūst vienā veselā, vienotā. Jaunā kompetenču izglītība paredz pievērst lielu uzmanību teātra un publiskās runas apgūšanai, bet cik daudzi no mums tam ir gatavi? Katru gadu tiek rīkoti Runas konkursi, bet kā sagatavot audzēkņus tiem? Šajās nodarbībās veiksim teksta analīzi un sapratīsim, kas tas ir, apskatīsimies, kā izvēlēties tekstus, kā mēs, pieaugušie, varam palīdzēt bērnam un jaunietim, cik daudz varam iejaukties otra teksta izpratnē un izjūtā, kā veiksmīgāk sagatavot jauniešus un bērnus konkursiem, kā arī meklēsim atšķirības starp  “daiļrunāšanu", "dzejoļa skaitīšanu", "dzejas runāšanu" un "teksta pasniegšanu". 

 

10.00 – 12.00 notiks nodarbība "Labās prakses piemēri, īstenojot interešu izglītību attālinātajā mācību procesā", ko vadīs VJC "Vinda" direktores vietniece izglītības jomā Agija Veinberga.

Attālinātais mācību process 2020./2021.mācību gadā interešu izglītībā – izaicinājumi un risinājumi. 

Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” iepriekšējā mācību gadā ir apkopojis pieredzi un metodes kā strādāt, ja nodarbības nevar notikt klātienē. Mēs labprāt ar tām dalītos ar jums, kā arī priecātos, ja arī citi pedagogi padalītos ar savu pieredzi.

 

13.00 - 15.00 norisināsies nodarbība "Tehniskās jaunrade un inženierzinātnes", ko pasniegs VJC pedagogs Pēteris Dūnis.

Lai attīstītu starppriekšmetu saikni un caurviju prasmes jaunajā izglītības modelī, Valmieras jaunatnes centrs “Vinda” vēlas veidot ciešu sadarbību ar Valmieras novada izglītības iestādēm un to pedagogiem, ļaujot izmantot “Vindas” iespējas un zināšanas jaunā satura apguvē.

“Vinda” vēlas dot iespēju skolēniem izmēģināt un izprast praktiski tās lietas, ko pārsvarā izglītības iestādēs ir iespējams apgūt tikai teorētiski. “Vindā” esošie resursi spēj nodrošināt praktisku ieskatu gan inženierzinātnēs, gan mākslā un tehnoloģijās. Kā piemēram, “Vindā” pieejamā vakuuma prese var tikt pielietota gan lai parādītu praktiski, kas ir vakuums un kā ar tā palīdzību var izveidot dažādas formas, gan arī lai tehnoloģiski izprastu dažādu materiālu elastību, kušanu un formēšanos pie noteiktas temperatūras.

Ja agrāk skolās bija viena projektu nedēļa mācību gadā, tad, cieši sadarbojoties visiem kopā, skolēns var realizēt šādus projektus daudz vairāk un ar vēl lielāku izpratni apgūt mācību vielu, kas varbūt teorētiski viņam būtu grūti uztverama vai ne pārāk interesējoša, bet praktiskā darbība jau pavērtu pavisam citu skatu.

“Vinda” tic, ka kopīgiem spēkiem mums būs zinoši, zinātkāri un praktiski domājoši profesionāļi! Iedvesma rodas darot!

 

13.00 - 15.00 notiks nodarbība "Iesildīšanās jaunajai sezonai kopā ar bērnu deju kolektīva “Teiksmiņa” vadītāju Ingu Pulmani"

Tikšanās tautas deju kolektīvu vadītājiem (vēlams ērts apģērbs un sporta apavi)

 

Lai pieteiktos nodarbībām, aicinām aizpildīt pieteikuma anketu līdz 23.08.2021: https://ej.uz/wv8p

Tiekamies Vindā, jo iedvesma rodas darot!

metodiskā diena Vindā

 

Lasi arī

Vindā norisinājās dienas nometne jauniešiem

No 16.-20. augustam Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda” notika dienas nometne “Es- savas dzīves meistars”, kurā… Lasīt visu

Uzsākam pieteikšanos jaunajam mācību gadam!

Jau no 23. augusta Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda” ir uzsākusies pieteikšanās jaunajam mācību gadam. Bērniem beidzot būs… Lasīt visu