Uzņēmējdarbība jaunajiem

Trešdien, 19. jūlijā, Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda” tikās jaunatnes darbinieki, Valmieras pilsētas pašvaldības iestāžu darbinieki, kā arī biedrību un nodibinājumu pārstāvji, kuri ikdienā strādā ar jauniešiem, lai gūtu zināšanas jaunatnes nozarē. Šoreiz apmācību tēma bija “Jauniešu iesaiste uzņēmējdarbībā”, kuru moderēja un vadīja Tuesi.lv izveidotājs un uzņēmējs – Vilis Brūveris. Šīs jau bija otrās apmācības projekta “Atbalsti jaunieti” ietvaros.

Apmācību dienas sākumā dalībnieki paši izvirzīja sev interesējošus jautājumus par uzņēmējdarbību, uz kuriem tika sniegtas atbildes dienas gaitā.

Lai sasniegtu efektīvākus rezultātus un rastu atbildes uz jautājumiem, dalībnieki tika sadalīti darba grupās, kur notika savstarpējo viedokļu apmaiņa un diskusijas par to, kas kavē vai veicina uzņēmējdarbības uzsākšanu jauniešu vidū, kādas ir nepieciešamās kompetences veiksmīgam uzņēmējam. Grupu darbam arī tika pielietota kafijas metode “World coffe”, lai sniegtu atbildes uz 4 galvenajiem izvirzītajiem jautājumiem – Kā veicināt izglītības darbinieku profesionalitāti uzņēmējdarbībā? Kā mazināt birokrātiju? Kā veicināt jauniešu iespēju izmēģināt uzņēmējdarbību un pārvarēt bailes kļūdīties? Kā nodrošināt praktiskās nodarbības un pieredzes iegūšanu izglītības iestādēs? Ar iepriekšminētās metodes palīdzību īsā laikā posmā tika radītas jaunas un interesantas idejas, ko iekļaut topošajā plānošanas dokumentā un realizēt.

Apmācību dienas noslēgumā dalībnieki atzina, ka gūtas vērtīgas zināšanas uzņēmējdarbības nozarē un smelta iedvesma un motivācija no Tuesi.lv stāstiem par jauniem cilvēkiem Latvijas reģionos.

Nākamās apmācības plānotas 16.augustā.

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2017.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros. Apmācību gaitā tiks izstrādāts plānošanas dokuments darbam ar jaunatni “Valmieras pilsētas Jaunatnes politikas attīstības programma 2018.-2020.gadam”.

IMG_6271 valsts programma_logo JSPA logo