Jauna piedāvājuma radīšana

Otrdien, 15. augustā, Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda” tikās jaunatnes darbinieki, Valmieras pilsētas pašvaldības iestāžu darbinieki, skolotāji, kā arī biedrību un nodibinājumu pārstāvji, kuri ikdienā strādā ar jauniešiem, lai gūtu zināšanas jaunatnes nozarē. Šīs bija trešās apmācības projekta “Atbalsti jaunieti” ietvaros, kuru tēma  – “Jauna piedāvājuma radīšana”. Apmācības moderēja Gunta Kelle – biedrības IMKA pārstāve un JSPA apmācību vadītāja.

Dienas sākumā notika atskats un dalīšanās ar gūtajām zināšanām un spilgtākajiem iespaidiem no iepriekšējām apmācībām. Tika pozitīvi identificēts Valmieras jaunietis un viņa intereses – gaišs, perspektīvs un kustīgs, kurš vēlas izmēģināt dažādas brīvā laika pavadīšanas iespējas Valmieras pilsētā.

Apmācību dalībnieki, iepriekš apspriežoties ar sev zināmiem jauniešiem, dalījās ar informāciju par to, kas jaunatnes jomā lieliski strādā un kādi pasākumi vai notikumi būtu jāturpina, kādas aktivitātes nav interesantas un par kurām nav atsaucība. Bija iespēja arī ielūkoties nākotnē un saprast, kas piedāvājumā jauniešiem būtu vēl nepieciešams, lai dažādotu saturīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Lai izstrādātu 7 piedāvājumus topošajam plānošanas dokumentam, apmācībās tika pielietota ”Volta Disneja daiļrades stratēģija” tehnika. Dalībniekus sadalīja divās grupās un notika darbs lomās. Ikviens varēja sapņot, ģenerējot jaunas idejas un piedāvājumus, pēc tam būt reālists un beigu beigās iejusties arī kritiķa lomā. Kopumā tika saņemtas desmitiem lielisku ideju.

Dalībnieki atzina, ka šī lomu metode ir ļoti noderīga, lai ģenerētu jaunas idejas, un centīsies to iekļaut savā ikdienas darbā ar jauniešiem.

Apmācību noslēgums plānots 14.septembrī, kad tiks izstrādāts Valmieras pilsētas Jaunatnes politikas rīcības plāns 2018. – 2020.gadam.

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2017.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros. Apmācību gaitā tiks izstrādāts plānošanas dokuments darbam ar jaunatni “Valmieras pilsētas Jaunatnes politikas attīstības programma 2018.-2020.gadam”.

IMG_6305 IMG_6307 IMG_6330 IMG_6359

 

JSPA logo valsts programma_logo