Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” jaunatnes lietu speciāliste no 28.janvāra līdz 1.februārim, iesaistoties “Erasmus+: Jaunatne darbībā” programmā, piedalījās starptautiskās mācībās “BiTriMuti” Ungārijā. Mācības norisinājās Eiropas Jauniešu mājā Ungārijas galvaspilsētā – Budapeštā.

Jaunatnes lietu speciāliste informē, ka mācību mērķis bija sniegt atbalstu aktīviem jaunatnes darbā strādājošajiem, ļaujot viņiem attīstīt savu kompetenci Jauniešu apmaiņas projektu īstenošanā. Mācībās kopā piedalījās 24 dalībnieki no 13 dažādām valstīm. Apmācības notika, galvenokārt, izmantojot neformālās izglītības metodes, kuras ikdienā var izmantot darbā ar jauniešiem.

Apmācībās tika iepazīstināti dalībnieki ar “Erasmus+: Jaunatne darbībā” programmu un tās iespējām. Reāla darba simulācijas ceļā tika atrasti projekta partneri, izskaidrots kā kontaktēties un sadarboties ar partneriem, kā izveidot projekta komandu un kā kopā izstrādāt kvalitatīvu Jauniešu apmaiņas projektu, to iesniegt un arī realizēt. Sniegta informācija arī par Youthpass sertifikāta sniegtajām iespējām, kā arī – kā to izmantot un kā ar tā starpniecību palīdzēt projekta dalībniekiem izvērtēt projektā pilnveidotās kompetences.

Mācības vadīja divi pieredzējuši apmācību vadītāji – Elizabete Kasa no Igaunijas un Džo Kleijs no Portugāles. “BiTriMulti” noslēgumā dalībnieki atzina, ka apmācībās gūtās zināšanas būs noderīgas ikvienam. Jaunatnes lietu speciāliste atzīst, ka turpinās sadarbību ar jauniegūtiem draugiem un kolēģiem no dažādām valstīm, lai nākotnē, iespējams, iesniegtu Jauniešu apmaiņas projektu un to īstenotu Valmierā.

Mācības “BiTriMulti” tika finansētas ar Eiropas Komisijas „Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 

Informāciju sagatavoja:

Kristīne Lāce

Valmieras Jaunatnes centra “Vinda”

Jaunatnes lietu speciāliste

 

logologo

 

Lasi arī

Ar 6. jūliju Vindā notiks radošās darbnīcas bērniem

Mums ir labas ziņas!
Ar 6. jūliju pie mums Vindā katru darba dienu no 10.00 līdz 14.00 notiks radošās… Lasīt visu

Pārveido skārda bundžu par vāzi

Nepieciešamie materiāli:
- skārda bundža;
- dažādi fotoattēli (gan krāsaini, gan melnbalti);
- karstās līmes pistole;
-… Lasīt visu