Piektdien, 19.janvārī, Vidzemes Augstskolā norisinājās Valmieras jauniešu forums, kura šī gada tēma bija veltīta uzņēmējdarbībai.

Forumā tika aicināts piedalīties ikviens interesents, jo īpaši svarīgs bija  jauniešu viedoklis, domājot par Valmieras pilsētas attīstību, uzņēmējdarbības veicināšanu un jaunu uzņēmumu dibināšanu Valmieras pilsētā. Vidzemes Augstskolas 1.stāva foajē norisinājās skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņš, kur piedalījās Valmieras tehnikuma un Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” jaunie uzņēmēji. Tirdziņā varēja iegādāties rokdarbu veidojumus, apsveikuma kartiņas, apgleznotas vāzes, ķirbju sukādes, ķirbju ievārījumu, cukurgailīšus un visādus citādus gardus labumus.

Foruma atklāšanā Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums uzsvēra, ka uzņēmējdarbība ir ļoti nozīmīga, jo tā nodrošina pilsētas budžetā lielāko daļu ieņēmumu. “Lai arī idejas liekas trakas un nepieņemamas, ideja vienmēr ir pelnījusi iespēju!” uzsvēra R.Gailums.

Valmieras Attīstības aģentūras pārstāve foruma dalībniekus iepazīstināja ar esošo situāciju uzņēmējdarbībā Valmierā, kuras nozares šobrīd ir pieprasītākās un uz kādu jomu, iespējams, vajadzētu orientēties nākotnē.  Ar saviem pieredzes stāstiem un uzdrīkstēšanos darīt dalījās Jānis Rozītis, Ralfs Goba, Evita Brilte un skolēnu mācību uzņēmumi no Valmieras tehnikuma “Safe&Stable” un “Unique Latvia”.

Pēc tam dalībnieki tika sadalīti darba grupās un tika diskutēts par uzņēmējdarbības iespējām un attīstību Valmierā, kā arī par jautājumiem, kas ietverti Eiropas Savienības Strukturētā dialoga jaunatnes jomā VI. cikla tēmā “Jaunieši Eiropā – kas tālāk?”. Dalībnieki izstrādāja un prezentēja savas rekomendācijas.

Valmieras Jauniešu domes pārstāve Liene Zīvere atzina, ka forums devis iedvesmu izkāpt no komforta zonas un uzdrīkstēties darīt. “Pieredzes stāsti un ieteikumi bija ļoti noderīgi”, uzsvēra L.Zīvere.

Paldies visiem foruma dalībniekiem par veltīto laiku un ieguldījumu Valmieras pilsētas attīstības veicināšanā.

Forums norisinās projekta “Strukturētā dialoga vietējo konsultāciju nodrošināšana” ietvaros “Jauniešu nākotne uzņēmējdarbībā”. Projekts  īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2017.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

logo

logo

logo

 

Lasi arī

VALMIERAS PILSĒTAS JAUNIEŠU INICIATĪVU PROJEKTU KONKURSS

Piesaki savu ideju!

Konkursā tiek atbalstītas jauniešu… Lasīt visu

Rotaļļietu stāsts un Tehniskais radošums izveido kukaiņu māju

Rotaļlietu stāsts un Tehniskais radošums, aizvadot nodarbības svaigā gaisā, ir radījuši Kukaiņu māju.

Paldies… Lasīt visu