No 5. līdz 11. augustam, Francijas pilsētā Egletons, norisinājās Pasaules Čempionāts radio vadāmiem kuģu modeļiem ar iekšdedzes dzinējiem. Uz sacensībām Latviju pārstēvēt devās tikai valmierieši. Sacensības bija ļoti labi organizētas, jo viss notika precīzi plānotajos laikos. Pavisam čempionātā piedalījās 242 dalībnieki. Tālāko ceļu bija mērojuši sportisti no ASV, Kanādas un Ķīnas.
Kā Pasaules Čempionāta jauniešu pārstavis tika izvirzīts mūsējais - VJC "Vinda" audzēknis Artūrs Teteris, kura pienākumos ietilpa visu junioru saliedēšanas veicināšana, organizējot kopēju futbola maču.
Sacensību vieta atradās 700m virs jūras līmeņa, kas izvērtās par īstu pārbaudījumu viesiem sacensību dalībniekiem, jo maziem iekšdedzes dzinējiem šādā augstumā nepieciešams īpašs regulējums. Gandarījums, ka dzinējus ar atmosferas spiedienu un skābekļa daudzumu izdevās "sapazīstināt" un atrast pareizo atslēgu regulējumam. Lai arī līdz fināliem netikām, guvām lielisku sacensību pieredzi, kā arī iepazināmies ar kuģu modelistiem no daudzām citām pasaules vasltīm. Lai noslēgtu 2018. gada sacensību sezonu dosimies spēkoties un pārstāvēt Valmieras godu uz Eksjo Zviedrijā.
Informāciju sagatavoja
Modeļu būve un remonts
skolotājs Gints Teteris
Foto: Gints Teteris

kuģu modeļi Francijā