Jauniešu organizācija "Avantis" un tās izveidotais jauniešu mediju centrs "Young Media House" 9. un 10. decembrī Valmieras jaunatklātajā Jauniešu mājā aicina jauniešus uz divu dienu bezmaksas radošo darbnīcu, kā arī lekciju, kuru vadīs Gatis Rozenfelds, "Picture Agency" dibinātājs un viens no pieredzējušākajiem fotogrāfiem Latvijā.

 9.un 10. decembrī norisināsies 2 dienu foto darbnīca "Trenēsimies ieraudzīt". Tajā Gatis Rozenfelds mācīs jauniešiem nodot ziņu vizuāli. Ikdienā patērējot daudzo attēlu apjomu, mēs neviļus pieņemam to diktēto vizuālo valodu, un, tai pakļaujoties, pat nemanām, ka ne viss tajā redzamais ir īsts un ka ne viss, ko redzam, ir tas, kas redzams. Šī būs iespēja iemācīties paņēmienus, kā trenēt savu redzi un ieraudzīto iemūžināt, un darīt to tā, lai kāds cits to spēj tālāk saprast. 

Pieteikšanās darbnīcai norisinās līdz 6.decembrim ejuz.lv/darbnicavalmiera2017

9. decembrī pulksten 18.30 jaunieši ir aicināti uz publisko lekciju "Fotogrāfija. Kas tas īsti ir?". Mūsdienās jau it kā sen vairs nav jautājumu par to, kas ir fotogrāfija. Tā, vārda tiešā nozīmē, mūs ir ieskāvusi un iekļāvusi, un tomēr tieši tagad ir jāspēj no jauna to ieraudzīt, notvert un saprast. Lekcijas pamatā Gatis Rozenfelds prezentēs savu 20 gadu pieredzi fotogrāfijā un viņa mēģinājumus notvert gan jauno, kas parādās, gan to, kas, laikam ejot, ir palicis nemainīgs.

Pieteikšanās lekcijai ejuz.lv/lekcijavalmiera2017

Young Media House projekts ir organizācijas „Avantis” un tās jauniešu izglītojošās kustības „Young Media Sharks“ aktīvistu un sadarbības partneru no Gētes institūta Latvijā iniciatīva. Projekta start-up posmu atbalsta Vācijas Federālā Ārlietu ministrija, Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija, kā arī partneri Imanta Ziedoņa muzejs un Imanta Ziedoņa bibliotēka. Vairāk info par pasākumiem: youngmediahouse.com mājas lapā. Radošā darbnīca Valmierā norisinās ar Valmieras pašvaldības un Jaunatnes centra "Vinda" atbalstu.

 "Avantis" kopš 2002. gada īsteno sociālus sporta, kultūras, kino un mediju projektus jauniešiem. Līdz šim lielākie īstenotie projekti – Latvijā lielākās skolēnu sporta spēles "ZZ Čempionāts", filma "Atrasts Amerikā", grupas "Astro’n’out" producēšana, Grīziņkalna skeitparka izveide, žurnāla "Izvēlies" izdošana un citi. 

Informāciju sagatavoja: Marija Rācene

Tālr.:26192539

E-pasts: [email protected]